Tvorba prezentací

30.10.2019


Co se prezentací týče, budu muset tento článek rozdělit do více článků, jelikož je toto téma velice rozsáhlé.

Prezentaci ať už ji děláte do školy, do práce nebo na důležitou schůzi musíte mít vždy pečlivě připravenou. Samotný výklad totiž nestačí a prezentace vám hodně ulehčí námahu a práci s vysvětlování některých důležitých údajů.

1 .Téma a celkový vzhled prezentace, barevné rozvržení        (1 snímek + úvod)

Vzhled prezentace by měl co nejlépe sedět k vašemu tématu prezentace. Poroto, je dobré si rozmyslet, na jaké téma budete prezentaci vytvářet a jestli budou více převládat fotografie nebo grafy či informace a různé popisky. Podle toho, byste měli vybrat barevné uspořádání. Motivů je spousta. Také máte možnost vytvořit si svůj vlastní. Myslete, ale na to, že prezentaci budete prezentovat před lidmi a podle toho vybírejte i barevné uspořádání. A celkový vhled vaší práce.

Pro pracovní prezentaci se spíše hodí lehčí, světlejší a decentní barvy. Nejlépe s býlím nebo světle barevným pozadím a černým písmem. Také samozřejmě musíte barvy přizpůsobit celkovému tématu prezentace. A to ne jen barvou, ale i motivem písma. Písmo, které využijete, by mělo mít u všech nadpisů stejný vzhled a stejně tak by tomu mělo být i u textu.

Pokud vytváříte prezentaci do školy, můžete si dovolit výraznější barvy a černé pozadí s býlím písmem. Stále ale musíte myslet na téma vaší práce ( podzim, maturitní otázka na téma historie rybolovu, svátky v USA atd....)

Pokud prezentaci vytváříte pro sebe, může upustit uzdu své fantazie a přizpůsobit jí k obrazu svému.

Dále si musíte pohlídat rozvržení jednotlivých stránek, kvůli vkládání fotek, grafů atd.

Pokud máte základ, přesněji téma a základní vzhled prezentace můžete začít s jednotlivými slajdy ( snímky )

  • Každý snímek kromě prvního by měl být očíslovaný. Nejlépe v pravém dolním rohu.
  • Na prvním snímku musí být nadpis - téma vaší prezentace. Dále vaše jméno a pozice, v případě školní práce, třída. (první snímek není očíslovaný )
  • Písmo, které využijete pro nadpis, byste měli využívat i na nadpisy ostatních snímků ( vzhled i barva ), aby byl vzhled ucelený. Jestli necháte písmo čistě černé, bílé nebo jej nějak barevně doladíte už je jen na vás. Upřímně, ale tento způsob barevného písma příliš nedoporučuju, pokud se nejedná o váš záměr nebo se barevnější typ nadpisu nehodí přímo k vašemu tématu, je lepší využít barevně jednoduší možnost.

Jelikož je veliká škála možností jak upravit písmo narovinu doporučuji vyhrát si s ním, ale myslete především na to, před kým budete prezentovat a že na různé vtípky, značky nebo písmo, které nejde přečíst, nikdo zvědavý není. Osobně doporučuji mít nadpis s vaším jménem zarovnaný pod sebou na levé straně nebo uprostřed, též pod sebou.

Nadpis je tak lépe viditelný, proto si pečlivě rozmyslete, jak velké písmo bude a zda bude podtržené, tučné nebo jinak upravené.

Pokud máte první snímek hotový, na druhém by se správně měl nacházet ÚVOD. Nadpis úvod by měl mít stejný vzhled a zarovnání jako písmo na 1. Snímku. Samozřejmě pokud chcete využít více barev, není to žádný problém, jen se to nesmí přehánět. Prezentace by pak mohla působit přeplácaně.

Na snímku s nadpisem Úvod musí být základní informace o vaší práci. Úvod má přiblížit o čem prezentace pojednává. V jednoduchých bodech popíšete strukturu daného tématu. Např.

Úvod

  • Problematika v sektoru H45
  • Důvody poškození v sektoru H45
  • Bezpečnostní opatření v průběhu rekonstrukce sektoru H45
  • Finanční přehled pro rekonstrukci sektoru H45

Pro dnešní článek je to vše.

V dalším článku bych se s vámi ráda podělila o vkládání fotografií a grafů či jiných animací.

Pokud byste měli zájem o radu ohledně vaší osobní či pracovní a školní práce napište mi na už zmíněný email. GoldenDeer@seznam.cz

© 2019 Krása a životní styl podle Hanky. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky